[SELL] Proiect Laravel WebSite + ISHOP

  • Autor subiect randoms
  • Dată creare
  • Răspunsuri: Răspunsuri 0
  • Vizualizări: Vizualizări 37

randoms

Member
23 Sep 2019
36
0
6
25
Bucuresti
Monede Dragon
0
Salutare,
Numele meu este Daniel (TheShadow) si am decis sa vand proiectul la care lucrez de ceva timp pentru serverul pe care am dorit sa il deschid. (koa2 - Kingdom of Ash)

Din cauza unor probleme/certuri aparute pe parcurs in echipa pe care o aveam, am ales sa nu mai deschid serverul.
Proiectul este in continuare dezvoltat de catre mine pentru un prieten pe care il ajut sa isi deschida un server pvp, asa ca aveti si un demo. (De aceea nu o sa postez poze, imi lasati mesaj in privat pe discord si va arat)​



Prima data va descriu partea de website.
  • Prima pagina(index): latest news, upcoming events, ranking players/guilds (top 10), server status (6 ch), server statistics
    Pagina de download
    Pagina de Ranking cu pagination si selectare players sau guilds
    UserCP: Information, Characters, Media Creators, Security (Este in lucru, inainte sa deschid pvp-ul am de gand sa o fac, este doar pentru schimbare parola/email resetare cod depozit si stergere caracter), Logout

Sistemul Media Creators este un sistem in care playerii pot trimite videoclip-uri de tip portrait pentru TikTok, youtube shorts etc... Videoclip-urile se pot vizualiza de catre owner din board(admin) pentru a decide daca sa aprobe videoclip-ul sau nu, daca videoclip-ul este acceptat acel player o sa primeasca o suma N de coins-uri pentru munca depusa. (Lucrez deja la un bot pentru verificare ca playerii care doresc x2 coins sa isi posteze si ei pe conturile lor acele video-uri timp de 5 zile si bot-ul sa verifice la fiecare 24h daca este video-ul pe cont.)

Partea de board.
  • Dashboard cu statistici generale: Created Accounts, Created Characters, Online Players, Online Players 24h.
    News: Crearea de noutati ale serverului.
    Events: Crearea de evenimente cu data si ora de incepere.
    Itemshop: Create Category, Create Events(Este in lucru pentru happy hour), Manage (Dai update la nume, adaugi produse in categorie, stergi produse sau le dai update)

Partea de itemshop. (Il vedeti in demo cand il cereti)
  • Momentan este simplu dar in stil rodnia.
    Am facut o functie de search pentru ca este foarte enervant sa cauti in toate categoriile un item.
    Exista tooltip pentru itemele care au bonusuri setate.
    Perfect pentru interfata din client + logare automata direct din joc.



La acest proiect lucrez zilnic pana o sa fie finalizat pentru serverul pe care il deschide prietenul meu, cumparatorii o sa primeasca update-urile de fiecare data cand o sa termin un update.
Totul este perfect functional in acest moment, nu exista probleme, sunt doar update-uri de dezvoltare cum este de exemplu "Media Creators" pe care l-am facut acum 2 zile cand am primit aceasta idee. (Accept idei noi pentru el.)


Pretul este negociabil in functie de preferinte, daca doresti un pret mai mic si crezi ca ceea ce am acum este suficient, este ok si nu mai primesti alte update-uri, ne intelegem in privat.
Ofer spre vanzare si domeniul de la koa2, autopatcherul (design propriu), interfata client login/select/empire/create (design propriu) si website/ishop cu design-ul original de la koa.

Un mic preview:

Singurul meu contact este pe discord
theshadow_cs